ثبت شرکت تمدن

لیست خدمات ما :

1 - ثبت شرکت

2 - ثبـت برنـــد

3 - اخذ جواز صنایع

4 - امور مالیاتــی

5 - رتبه بندی شرکتها

6 - اخذ کد اقتصادی

7 - کارت بازرگانی

با ما تماس بگیرید و از مشاوران تلفنی سوالات تان را بپرسید  :

32400680 - 026

75 50 059  0912

تماس از 8 الی 18

  • tamadon2.jpg
  • tamadon3.jpg
  • tamadon4.jpg

ثبت شرکت تمدن | ثبت شرکت در کرج | ثبت شرکت کرج

ثبت برند با جواز تاسیس

ثبت برند با جواز تاسیس یکی از اموری است که باید از دفاتر ثبتی پیگیری شود. تاسیس و راه اندازی یک شرکت یا ثبت یک برند و سایر امور ثبتی در گذشته مشمول شیوه های سنتی و کاغذ بازی بسیاری بوده است. امروزه گسترده شدن شرکت های ثبتی و اینترنتی شدن بسیاری از امور سبب شده است که در زمان و سایر هزینه ها صرفه جویی بسیاری شود. موسسه حقوقی تمدن یکی از همین دفاتر ثبتی است که قادر است امور ثبتی نظیر ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی و سایر موارد را در کمترین زمان و با مناسب ترین تعرفه به انجام برساند.

حال سوال اصلی در اینجا آن است  که جواز تاسیس چیست؟ می توان گفت جواز تاسیس در واقع موافقت نامه اصولی از طرف سازمان صنایع و معادن است که پس از دریافت طرح توجیهی به توسط کارشناس مربوطه پذیرفته شده است.

اهمیت اخذ جواز تاسیس و ثبت برند با اخذ جواز تاسیس را در ادامه این مقاله به تفصیل شرح خواهیم داد.

اهمیت اخذ جواز تاسیس

ثبت برند با جواز تاسیس شاید در وهله اول دور از ذهن به نظر بیاید، اما اخذ جواز تاسیس از اهمیت بالایی برخوردار است که به طور مختصر می توان آن ها را برشمرد :

·       جواز تاسیس از نظر اقتصادی اهمیت بسیاری دارد، چرا که هر ساله شرکت صنایع و معادن، پس از جمع آوری آمارها و بررسی آن ها را در دسترس عموم قرار می دهد. این آمارها برای افرادی که قصد راه اندازی و ثبت برند دارند بسیار مفید است.

·       از لحاظ تامین نهادهای اولیه تولید، هخذ جواز تاسیس اهمیت ویژه ای دارد. چرا که فرد با ارائه این جواز می تواند اراضی مورد نیاز خود را تامین کند.

·       اما اخذ جواز تاسیس در اندازه بین المللی نیز اهمیت دارد. به طوری که در موضوعات طراحی، تولید، مونتاژ ماشین آلات خارجی هم می تواند زمینه ساز فعالیت شود.

·       در تامین منابع مالی نیز اخذ جواز تاسیس تاثرگذار است.

مزایای اخذ جواز تاسیس

1.امکان ثبت برند فارسی برای کالا و محصولات در اداره مربوط به ثبت علامت تجاری

2.امکان شرکت در نمایشگاه های تجاری داخلی و خارجی

3.امکان دریافت تسهیلات دولتی با بازپرداخت های بلند مدت بعد از یک تا دو سال.

مدت اعتبار و تمدید جواز تاسیس

پیش تر اخذ جواز تاسیس مشمول مراحل حضوری می شد، اما امروزه با گسترش اینترنت و روال های غیر حضوری می توان با مراجعه به سامانه مربوطه تمامی مراحل را به آسانی طی کرد. سوال اصلی مدت اعتبار جواز تاسیس است. در پاسخ به این سوال باید گفت حداکثر یک سال پس از زمان صدور جواز تاسیس باید خط تولید، طراحی یا مونتاژ راه اندازی شود.

برای تمدید جواز تاسیس می توان از طریق شرکت صنایع و معادن اقدام کرد. البته مدت تمدید اعتبار آن را نمی توان پیش بینی کرد و بسته به نظر کارشناس و نوع جواز تاسیس متفاوت است. به طور معمول می توان گفت هربار تمدید جواز تاسیس برای 6 ماه آینده اعتبار دارد.

اخذ جواز تاسیس چه مدت طول می کشد ؟

در بهترین زمانبندی 2 روز کاری بعد از ارائه مدارک و انجام امور ثبتی از طریق سامانه جواز تاسیس آماده و ارسال می شود. اما معمولاً 14 روز کاری تا رسیدن جواز تاسیس به دست متقاضی زمان لازم است. بهتر است بلافاصله پس از دریافت جواز تاسیس آماده سازی ها برای راه اندازی خط تولید آغاز شود تا ترجیحاً از تمدید جواز اجتناب شود.

 

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس

امورات مرتبط با ثبت شرکت و برند و همچنین اخذ جواز تاسیس و سایر امورات ثبتی نیازمند مدارک خاصی است که تا زمان ارائه کامل آنها تمام فرایند متوقف باقی می ماند. اخذ جواز تاسیس نیز مدارک خاص ود را می طلبد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. البته از آن جا که متقاضیان اخذ جواز تاسیس به دو دسته اشخاص حقیق و حقوقی تقسیم می شوند، هر یک را به صورت جداگانه برخواهیم شمرد.

مدارک اخذ جواز تاسیس برای اشخاص حقیقی

·       کپی شناسنامه و کارت ملی

·       کپی کارت پایان خدمات

·       آدرس و کد پستی محل اقامت

·       لیست کالاهایی که مقرر است تولید شود.

مدارک اخذ جواز تاسیس برای اشخاص حقوقی

·       کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل

·       کپی کارت پایان خدمت مدیر عامل

·       آدرس و کد پستی محلق اقامت

·       آگهی تاسیس و تازه ترین آگهی تغییرات

·       ارائه لیست کالاهایی که مقرر شده است تا تولید شود.

·       لیست شرکت های صنعتی

·       وجود کلمه تولید در موضوع فعالیت شرکت