تاسیس شرکت , راه اندازی شرکت , افتتاح شرکت , ایجاد شرکت , ثبت شرکت کرج

صورتجلسه تاسیس شعبه شرکت با مسئولیت محدود

شرکت هایی که تاسیس می شوند گاه پس از مدتی تصمیم می گیرند فعالیت خود را گسترش داده و واحد جدیدی ایجاد کنند و خدمات یا محصولات خود را در زمینه های دیگر عرضه کنند. در چنین شرایطی ایجاد شعبه شرکت با مسئولیت محدود ضروری است و برای این منظور نیاز به تشکیل جلسه هیئت مدیره می‌باشد. پس از تایید هیات مدیره برای تاسیس شعبه، باید صورتجلسه تاسیس شعبه شرکت با مسئولیت محدود تنظیم و به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود. به این نکته توجه داشته باشید که تنظیم صورتجلسه تاسیس شعبه شرکت با مسئولیت محدود حساس ترین مرحله در ثبت تغییرات شرکت است که باید با رعایت کلیه نکات قانونی و ثبتی تنظیم شود. در صورت نیاز به راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه ثبت شرکت تمامن تماس گرفته و یا به صورت حضوری مراجعه و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

مراحل تاسیس شعبه شرکت با مسئولیت محدود در کرج:

طبق گفته‌های پیشین شعبه شرکت با مسئولیت محدود نیز مانند شرکت اصلی باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت و در روزنامه رسمی آگهی شود تا به صورت قانونی فعالیت خود را آغاز نماید.

مراحل ثبت شعبه شرکت با مسئولیت محدود به شرح زیر می‌باشد:

 • درصورتیکه در اساسنامه اختیار تاسیس شعبه به هیئت مدیره داده شده باشد تنظیم صورتجلسه توسط هیأت مدیره امکان پذیر می‌باشد.
 • درصورتیکه جلسه با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد، رعایت دعوت شرکاء طبق اساسنامه و همچنین قانون تجارت با ارائه مستندات الزامی می‌باشد.
 • در صورتی که تعداد شرکاء بیش از 12 نفر باشد انتخاب هیات نظارت مرکب از سه نفر الزامی است و نام اعضای هیات نظار در ابتدای صورتجلسه قید و صورتجلسه را امضاء نمایند.
 • صورتجلسه در سه نسخه تنظیم و تمام صفحات آن امضا شده و یک نسخه از آن ظرف سه روز پس از پذیرش نهایی در سامانه از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ارسال و سپس بارکد پستی در سامانه درج شود.
 • شرکاء باید نام خود را به همراه سمت و میزان سهم الشرکه در صورتجلسه نوشته و امضا نمایند.
 • لازم به ذکر است کلیه مراحل پذیرش صورتجلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir انجام می شود.
 • در صورت عدم وجود نواقص و ایرادات در مدارک ارسالی متقاضی می‌بایست جهت ثبت، اخذ شماره ثبت و اخذ آگهی تاسیس شعبه به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان مربوطه مراجعه نماید. سپس دستور شعبه شرکت صادر شده و پیش نویس آگهی تاسیس شعبه جهت درج در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار به اتاق تایپ ارسال خواهد شد.(هزینه تاسیس شعبه به همان مقدار هزینه تاسیس شعبه در مرکز اصلی شرکت می‌باشد)
 • ماده 38 قانون آیین دادرسی مدنی مقرر می دارد که اگر شرکت در نقاط مختلف شعب متعدد داشته باشد، دعاوی ناشی از تعهدات هر شعبه نسبت به اشخاص خارجی باید در دادگاه محلی محل شعبه طرف معامله اقامه شود، مگر اینکه شعبه برچیده شده باشد که در این صورت دعاوی مذکور نیز در مرکز اصلی شرکت مطرح می شود. لازم به یادآوری است که مرکز اصلی شرکت همان مرکز اداره آن است که معمولاً مجامع عمومی در آنجا تشکیل می شود و مدیران و بازرسان در آنجا وظایف خود را انجام می دهند و در واقع مرکز اصلی شرکت محل سکونت شرکت است که حائز اهمیت است. از نظر ابلاغ و دادخواست و اسناد رسمی و در صورتی که شرکت به غیر از مرکز اصلی دارای چندین مرکز دیگر برای عملیات فنی یا انبار و غیره باشد از نظر مراجع قانونی و اشخاص ثالث فقط مرکز مورد توجه و سایر مراکز مربوط به روابط داخلی شرکت می باشد.


مدارک مورد نیاز جهت ثبت شعبه شرکت با مسئولیت محدود در کرج:

مدارک لازم جهت ثبت شعبه به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه اصل صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به همراه امضاء هیات رئیسه ضروری می‌باشد.
 • ارائه لیست حضور اعضاء در مجمع عمومی فوق العاده
 • ارائه برگه نمایندگی نمایندگان اشخاص حقوقی (درصورتیکه سهامداران شرکت اشخاص حقوقی باشند)
 • ارائه اصل آگهی دعوت درصورتیکه مجمع مذکور با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده باشد.
 • ارائه تصویر شناسنامه مدیر شعبه
 • ارائه مدارک ثبتی شرکت با مسئولیت محدود اعم از تصویر اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه
 • ارائه مجوز از مراجع ذیصلاح درصورتیکه موضوع فعالیت نیاز به جواز داشته باشد.
 • ارائه وکالتنامه رسمی درصورتیکه امور ثبتی شرکت توسط وکیل پیگیری می شود.نمونه‌ای از صورتجلسه تاسیس شعبه در شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز:


نام شرکت __
شماره ثبت __
شناسه ملی __


سرمایه ثبت شده __ ریال در تاریخ __ ساعت __  مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل قانونی شرکت (در صورتی که جلسه مجمع عمومی در محل دیگری به غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده باشد آدرس آن محل در متن صورتجلسه نوشته شود) تشکیل و نسبت به تاسیس شعبه بشرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.


نام شرکا به همراه میزان سهم الشرکه

خانم / آقای __ دارای __ ریال سهم الشرکه
خانم / آقای __ دارای __ ریال سهم الشرکه
خانم / آقای __ دارای __ ریال سهم الشرکه
خانم / آقای __ دارای __ ریال سهم الشرکه


ضرورت تاسیس شعبه در شهرستان __ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نتیجه مقرر می‌گردد شعبه شرکت به آدرس: در شهرستان __ خیابان __ کوچه __ پلاک __ کدپستی: __ تعیین و خانم / آقای __ به شماره ملی __ فرزند __ متولد __ به عنوان مدیر شعبه مشخص شده است.


به خانم / آقای __ احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده شده تا ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت‌ ها نسبت به ثبت صورتجلسه، پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل به اداره ثبت اقدام نماید.


خانم / آقای __ امضاء
خانم / آقای __ امضاء
خانم / آقای __ امضاء
خانم / آقای __ امضاء


نکته: کلیه صورتجلسات باید پس از امضای اشخاص مجاز و با مهر آن شخص حقوقی بر روی سربرگ شخص حقوقی مربوطه تنظیم و به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود.


02632400680

09364422550

 

صورتجلسه افزایش سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود

صورتجلسه تغییر آدرس شرکت با مسوولیت محدود

صورتجلسه تعیین وضعیت حق امضا در شرکت با مسئولیت محدود

صورت جلسه مجمع عمومی شرکت با مسئولیت محدود

صورت جلسه انحلال شرکت مسئولیت محدود